Rīga

22

Make PURE Fair!

18. Oktobrī Kalnciema kvartālā, akcijā „Padari Šokolādi godīgu” Pēteris Žimants, Pūres šokolādes izpilddirektors, laipni pieņēma akcijas „Padari Šokolādi godīgu” aicinājumu apspriest godīgās tirdzniecības stāvokli Latvijā, kā arī konkrēti runāt par viņa kompānijas gatavību pāriet uz godīgajā tirdzniecībā sertificētu produkciju. Noskaties video klipu, kā arī parullē lapu uz leju, kur varēsi atrast vairāk piezīmju un citātu no mūsu sarunas. Kļūsti AKTĪVS!
  • PŪRES šokolāde ir lielāka latviešiem piederošā šokolādes kompānija.
  • Lai gan tā saražo aptuveni 300 tonnu šokolādes gada laikā, PŪRE vienalga ir salīdzinoši mazs spēlētājs šokolādes kompāniju vidū – ar aptuveni vienu tūkstošo daļu tādas starpnacionālās kompānijas kā „Nestle” tirgus apgrozījuma.
  • PŪRE neražo šokolādi no kakao pupiņām, bet pērk kakao sviestu no lielākas kompānijas Beļģijā. Šis ražotājs piedāvā arī sertificētus Fairtrade, UTZ Certified vai Rainforest alliance produktus.
  • PŪRE piedāvā plašu klāstu ar dažādām pildītām un dekorētām šokolādēm, kuras sastāv no daudzām sastāvdaļām. Kā apgalvo Žimanta kungs, tas padara PŪRES saražotās produkcijas sertificēšanu krietni sarežģītāku, jo tas prasa, lai ne tikai kakao būtu sertificēta, bet arī visas konkrētā salduma sastāvdaļas, tai skaitā dekora elementi.
  • PŪRE ražo lielu daļu Igaunijā patērētās šokolādes, kā arī eksportē uz citām blakus esošajām ES dalībvalstīm un Krieviju.
  • Pēteris Žimants apgalvo, ka PŪRES šokolādes pircēji vēl aiz vien nav plaši informēti par godīgo tirdzniecību, un, ka pieprasījums vēl ir par mazu, lai pieliktu pūles procesu maiņā.
  • Tomēr viņš sagaida, ka šī situācija drīzumā mainīsies, un apstiprina, ka PŪRE ir ļoti ieinteresēta sertificēties tiklīdz kā pieprasījums viņiem „atļaus” veikt šo soli.
  • Rietumeiropas tirgum  PŪRE ir paredzējusi 2015. gadā uzsākt produktu ražošanu Rietumeiropas tirgum (konkrēti Nīderlandei, kur ir augsts pieprasījums pēc godīgajā tirdzniecībā sertificētas šokolādes) , kas ir sertificēti UTZ Certified.
Ko mēs vēlētos teikt Pēterim Žimantam un PŪREI
Pirmkārt: Liels paldies par saturīgo sarunu un Jūsu atklātību savu domu paušanā!
Otrkārt: Pūres īpašnieki un Žimanta kungs – negaidiet, kāmēr „tirgus” kļūs ētisks, drīzāk esiet paši ētiski un aktīvi veidojiet tirgu. Izdzīvošanas grūtības un dziļa nabadzība nevar būt pieņemamas sastāvdaļas augstākās kvalitātes šokolādei. Padariet PŪRI godīgu!

Vai Tu esi iecienījis PŪRES šokolādi? Tad TU vari mainīt spēles noteikumus!

PŪRE nav milzīga bezsejas kopmānija. Gluži pretēji – cilvēks, kuru mēs satikām Rīgā, ir ar atvērtu attieksmi, gatavs sarunām, kā arī izskatījās pēc uzmanīga klausītāja.
Tāpēc, ja Tu esi PŪRES fans un pircējs, TEV ir vispārliecinošākā balss šajā sakarā – ļauj, lai tā taptu sadzirdēta! Aizsūti e-pastu, vai vēl labāk – īstu pastkarti PŪREI ar virsrakstu – „Es mīlēšu PŪRES šokolādi vairāk, kad tā būs godīga!” un izklāsti savos vārdos, kā Tu vēlies, lai Tava mīļākā šokolāde taptu godīga. Pārliecini Pēteri Žimantu, ka PŪRES pircēji ir ne tikai gatavi, bet nepacietīgi gaida sertificētu PŪRES šokolādi jau šodien!
Pūres kontakti:
E-pasts:           info@purechocolate.lv
Pasta adrese:     Pūre – 9, Pūre, Tukuma novads, LV-3124, Latvija
Telefons:           +371 63180253

Why PURE chocolate is not fair (yet...)

Pēteris Žimants, CEO of PURE Chocolate willingly accepted the invitation of Make Chocolate Fair to discuss the state of FAIR TRADE  in Latvia in general - and more speciffic, to reflect on his own chocolate company´s readiness to switch to a certified production. Watch the video clip and scroll down for more notes and quotes of our talk! And get ACTIVE!  

One Really happy day in Riga

Thank you MCF for coming to Riga! We are really warmed by the hopes and dreams brought for a better and fairer chocolate. We are thankful to all the people in the Kalnciema kvartāls who came, participated in our attractions, signed the petition and supported the cause in general! We wanted to let you know that during all day we collected nearly 500 signatures, which is quite decent for a small-scale event like that. Another good thing is that we managed to have a short discussion with our local chocolate producers, and they understand the troubled situation in the developing countries and some of them are really looking towards fair trade already (news will follow in a while for this one!). We do hope you liked the chocolate and that you did enjoy yourself in chocolate casting workshop, turning the chocowheel or listening to Nils Īle and his band. We are, furthermore, grateful to Kalnciema kvartāls for providing us with such a great venue for the event. You were really lovely and supportive and the MCF fit in with the market rather nicely, in our opinion. We would like to also thank Ansis Bogustovs for moderating the event so smoothly and by grasping the idea of MCF so quickly. To Nils Īle thank You for the great performances! And of course to all our volunteers helping us out! Last but not least we are also most grateful to the weather for being good and non-rainy the whole day and in overall we did not mind the brisk, that just kept us very active!

Upcoming: October 18 – Riga

The ChocoMobile will arrive in Riga on Saturday, the 18th of October. It will join the local seasonal market in Kalnciema Kvartāls, situated on Kalnciema street 35. For all the early birds the activities will start at 10 am with an official opening and continue until the closure of the market at 4 pm for the late bloomers. We'll be telling a story of the cocoa farmers and chocolate production through various fun activities for the whole family – live music straight from Africa, the Chocowheel contest (yes, there will be prizes ;), an exhibition about the lives of cocoa producers, workshops for children and more!  From 12:30 to 13:00 new fun cartoons about Fair Trade will be presented in the market hall (yes, grown-ups are allowed as well ;). At 14:00 local chocolate producers will step up and discuss cocoa production and what can we do to make life better for cocoa farmers and workers. The event will conclude at 4 pm, so make sure you make it on time (we don't mind the late bloomers, but there might not be any chocolate left)!