10. TOUR-STOP: OLOMOUC

IMG_2227_neu

10. město Čoko-tůr: Olomouc

Po zastávce v maďarské Budapešti se čoko-auto navrátilo zpátky do ČR, a sice do hanácké metropole – Olomouce! Středa 3. září byla krásným babo-letním dnem, a tak Horním náměstím v Olomouci proudila spousta lidí. Mnozí z nich se zastavili u aktivit ČokoTůr, podpořili svým podpisem petici Za férovou čokoládu či se vžili do role farmářů v zemích globálního Jihu formou otázek u kola štěstí, u něhož se ne vždy každému poštěstí.
Ve večerních hodinách se pak na střeše čoko-auťáku objevilo čtvero muzikantů říkající si „Life Music Superheroes“, kteří se postarali o vynikající hudební zpestření akce. Zatímco jedny hudba roztancovala, druzí se pohodlně uvelebili na kakaových pytlích a vychutnávali si poklidnou večerní atmosféru, kterou navíc okořenila –podobně jako v Praze- ohňová show!
Díky všem dobrovolníkům ze Spolu Férově, Caritas a Hejčína za pomoc při akci!

After the stop in Hungarian Budapest, the Choco-Mobile returned to Czech Republic, concretely to Olomouc! On Wednesday, September 3rd, there was a beautiful late summer weather , thus, many people were strolling around the city center, where our event took place. Quite a lot of them were interested in finding out what is actually the whole event about, so they spent some time with Choco-Tour activities, signing the petition „Make Chocolate Fair“, or experiencing how it goes when you are a farmer in a global South country – through the wheel of fortune, which does not automatically bring luck to everyone.
In the evening, four talented musicians, calling themselves “Life Music Superheroes“, performed a concert on the roof of the Choco-Mobile. Evening full of excellent music, cosy atmosphere spiced with a fire show – likewise in Prague!
Huppsi! Die Übersetzung kommt bald…

by Alžběta Srovnalová, Ekumenická akademie Praha

Press release from Olomouc here: TZ_Čokoauťák v Olomouci_2.9.2014