11. TOUR-STOP: ÚSTÍ NAD LABEM

PIC_7788_neu

Čoko-auto na Barevné planetě

Z Olomouce se Čoko-auto vydalo severozápadně a navštívilo další české město – Ústí nad Labem. V sobotu 6. září 2014 se tam konal totiž již patnáctý ročník multietnického festivalu “Barevná planeta“, jež je určen na podporu integrace cizinců žijících v České republice.
Čoko-aktivity na Mírovém náměstí tedy zpestřily festival nejen svými zářivě zelenými balónky, ale i tématem produkce čokolády, který se dotýká celé naší planety – počínaje Ghanou a Pobřežím Slonoviny (coby dvěma největšími světovými producenty kakaa) a konče Českou republikou jakožto zemí s nadprůměrnou konzumací čokolády. Díky rozpálenému slunci čokoládová fontána proudila jako nikdy předtím, a tak se u ní zastavilo nemálo po čokoládě bažících krků. A co vy? Stihli jste kromě ochutnávky kubánské rýže či koštu gruzínského vína také férovou čokoládu? Komentujte, pište!

Mediální ohlasy Ústí nad Labem:
Festival Barevná planeta nabídne čokoládové auto, Ústecký Deník, 4.9.2014
Návštěvníci Barevné planety se podívali férové čokoládě na zoubek, Ústecký deník, 8.9.2014

Chocomobile at Colourful planet
Chocomobile left lovely Olomouc and hit the road to the north-west situated Ústí nad Labem where on Saturday 6th September multiethnical festival called Colourful planet took place. It is already 15th year and its aim is to support integration foreigners in Czech republic. The topic of chocolate is connecting people from Global South who produce cocoa and sometimes also have to move to other countries like Czech republic because of unsustainable conditions. Thanks to sunny day our chocolate fountain was working as never before. Apart of the chocolate you could have also tasted Cuban rice or Georgian vine.
Media coverage: Festival Colourful planet bring Chocomobile, Ústecký deník
Visitors of Colourful planet looked at chocolate from differente side